avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 461 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA achizitie intracomunitara
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

achizitie intracomunitara

Am primit pe 03.06.2011 o factura proforma reprezentand avans (30% din valoare) a unui utilaj ce urmeaza sa-l primesc si platesc in luna octombrie 2011. Cand este exigibila achizitia, o pot declara acum sauu...
Cel mai recent răspuns: vlad.aurelia , utilizator 13:06, 24 Iunie 2011
Multumim pentru lamuriri=D>

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Se declara in 390 facturile de avans MGHEORGHE78 MGHEORGHE78 Am urmatoarea situatie: o factura de avans piese ( furnizor din Austria)- pe care am si platit-o. Locul livrarii nu este specificat in contract ( in acest ... (vezi toată discuția)
Declaratie 390 croitoru raluca croitoru raluca buna ziua Am primit astazi un invoice de la un furnizor din UE . factura este emisa cu data de 07.04.2011 . Cum trebuie sa procedez la ce luna inregistrez ... (vezi toată discuția)
Achizitie servicii din anglia (intracomunitare?) drbarbu drbarbu In luna Mai 2012 am platit online un serviciu de publicare de aplicatii pentru smartphone-uri. Furnizorul se afla in Londra, Anglia. Acesta inca nu mi-a emis ... (vezi toată discuția)