Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... amanare termen in instanta
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

amanare termen in instanta

am si eu o problema.in 23 06 am termen la un proces in calitate de parat pt o succesiune dar inca nu am avocat asta din cauza unor probleme personale.pot depune la registratura judecatoriei o solicitare prin care pot amana termenul pt a mi gasi un avocat?
Da,o puteti depune.
doresc sa fac acest lucru prin fax deoarece eu nu locuiesc in localitatea unde se desfasoara acest proces.pot face acest lucru?
Da.
da
multumesc! imi puteti spune cum trebuie formulata?:"> stima!