Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... permis de sedere cetatean algerian
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

permis de sedere cetatean algerian

Am si eu nevoie de sfaturile dvs, sunt casatorita cu cetatean algerian, in martie a depus dosar pt viza reintregirea familie a fost refuzat ca lipsea cope la certificatul de casatorie, in luna mai a depus iar la indrumarea celor din bucuresti si a primit raspuns negativ pe motiv suspiciune de imigrare ilegala:(, am fost pe 28iunie in audienta la sediul central de imigrare am depus si un memorium astept raspuns, dupa 5 luni de asteptare si telefoane nu mai stiu ce sa fac, certificatul de casatorie a fost tradus la ambasada din alger. ce posibilitati de obtinerea vizei exista? sau ce demers ar trebui sa mai fac? va multumesc
Ne cunoastem de 2 ani si ceva, abia anul trecut am fost in algeria si am stat numai 2 luni jumatate, casatoria a fost incheiata in luna ianuarie anul acesta in algeria si certificatul transcris la ambasada romani in alger, ce e curios ca in acel timp a mai fost cineva si sa casatorit, tot li sa refuzat viza, tot au fost indrumati sa depuna din nou dosar , dupa ce sotia dinsului a fost in audienta la bucuresti si apoi respectivul a primit viza(ea are 42 si el 26), la mine m-am gandit poate ca am avut in trecut o alta casatorie, dar nu vad legatura, mai ales ca exista scrisori, hartii de la cadouri trimise din 2009. nu stiu ce sa zic, indrumati-ma dvs. multumesc