Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de vanzare cumparare...fara plata pretului
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de vanzare cumparare...fara plata pretului

buna ziua! speta e foarte simpla...posibilitatile sunt multiple! bunicii mei au 4 copii si 5 nepotii. unul dintre nepoti sunt eu! in urma cu 8 ani s.au decis sa.mi vanda mie casa. la acea vreme eram minora astfel ca s.a dispus un curator! pe mama mea. dupa 8 ani,matusa mea doreste sa anuleze contractul. singurele stipulate in contractul de vanzare cumparare e dreptul de uzufruct viager pe toata durata vietii...si faptul ca...fie vorba intre noi eu nu le.am dat bani bunicilor in urma incheierii contractului! a fost o deghizare a contractului..ce sanse am sa fiu lasata in pace de neamurile mele putin cam...nemultumite:D
multumesc pentru raspunsuri....drumul banilor! pai intr,un contract de vanzare cumparare ...cel care primeste pretul este indreptatit sa faca ce doreste cu el...ii pune la saltea..ii investeste ii foloseste pentru nevoile personale. buuuuuuuun...iar daca eu vreau sa.i vand nepoatei mele locuinta si imi rezerv pana la sfarsitul vietii dreptul de a locui fara sa fiu deranjata de nimeni...:)