Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... mentinerea starii de arest dupa 1 termen de fond
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

mentinerea starii de arest dupa 1 termen de fond

am si eu o intrebare;dupa primul termen pe fond in cazul cu arestati preventiv,mentinerea starii de arest va fi judecata de catre curte de apel sau de catre tribunal?mentionez ca dupa primul termen de fond am primit sentinta de 2 ani si 6 luni cu executare din partea tribunalului.
La o pedeapsa cu suspendare ar putea avea sanse insa trebuie combatuta eficient motivarea primei instante care a dispus condamnarea cu executare.
Nu sunt mari sansele dar poate spera daca avocatul va convinge instanta,in functie de toate circumstantele cauzei.
Pe mentinere nu are sanse...
multumesc!speram si noi la orice sansa...