Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Teste Revisal 5
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Teste Revisal 5

Buna ziua tuturor!
eu nu mai am o zi buna deoarece incerc sa instalez noua versiune de Revisal pusa la dispozitie pentru testare si nu reusesc! Desi am instalat NET framework 3.5 nu pot face instalarea Revisal-ului. L-a testat cineva? Astept sfaturi de la oameni mai capabili decat mine!!!#-o:((
leuca_luminita a scris:

freeelis a scris:

REVISAL 5.0 functioneaza bine pe Windows Vista si Windows 7 ... ce sistem de operare aveti?

Windows XP Profesional SP 3... pai in aceasta situatie trebuie sa.. ce....? astept sfaturi

Incercati sa luati legatura cu cei de la Team Net si explicati-le lor ce se intampla dupa instalarea acestei versiuni ...
freeelis a scris:
Incercati sa luati legatura cu cei de la Team Net si explicati-le lor ce se intampla dupa instalarea acestei versiuni ...

Pai la ei am apelat si cand ma chinuiam cu instalarea... ( m-au sfatuit chiar sa trimit si mail la propuneri.registru@inspectiamuncii.ro sa le semnalez si celor de acolo problemele intampinate). Maine dimineata ii sun.... Va multumesc

Am aceeasi problema: de ieri incerc intr-una sa instalez REVISAL 5.0. Lucrez in unitate bugetara iar calculatoarele noastre nu sunt deloc noi sau cu sisteme de operare mai recente - avem Win XP SP2, procesoare sub 2.0 GHz si nici memoriile nu ajung la 512 MB. In conditiile in care bugetul nu permite nici upgrade nici cumpararea de calculatoare imi imaginez ca ne vom aduce calculatoarele personale de acasa, care sunt net superioare celora de la birou, pentru a lucra cu noul REVISAL 5.0. Am trimis mesaj la propuneri.registru@inspectiamuncii.ro si astept solutia...
silver1101 a scris:

Am aceeasi problema: de ieri incerc intr-una sa instalez REVISAL 5.0. Lucrez in unitate bugetara iar calculatoarele noastre nu sunt deloc noi sau cu sisteme de operare mai recente - avem Win XP SP2, procesoare sub 2.0 GHz si nici memoriile nu ajung la 512 MB. In conditiile in care bugetul nu permite nici upgrade nici cumpararea de calculatoare imi imaginez ca ne vom aduce calculatoarele personale de acasa, care sunt net superioare celora de la birou, pentru a lucra cu noul REVISAL 5.0. Am trimis mesaj la propuneri.registru@inspectiamuncii.ro si astept solutia...

Solutii nu vom primi.. sigur... eu am trimis 2-3 mailuri la ei si nu s-au obosit sa-mi raspunda ... sunt ocupati... ieri de bine de rau am reusit sa iau legatura cu producatorul ...astazi ori am ton de ocupat ori suna si nu raspunde nimeni.... ieri cand am reusit sa iau legatura cu ei m-au sfatuit sa le trimit mail celor de la propuneri.registru si sa le aduc la cunostinta problemele pe care le intampin... eu inca mai astept.... pe criza asta suntem tocmai buni de upgrade calculatoare...
Cerinţele minime de sistem pentru un astfel de program sunt :
CPU: Intel Pentium 2GHz
Memorie: 512MB
Spatiu liber HDD: 1GB Video:
placa video ce suporta rezolutia 1024x768, minim 32MB memorie video

Posibil si de neindeplinirea acestor cerinte sa existe probleme la instalarea noului REVISAL.