Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Admitere INM 2012
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Admitere INM 2012

Buna . Sunt noua pe acest forum. Intentionez sa dau examen la INM IN 2012. Am terminat anul acesta dreptul la o facultate la care nu prea mergeam... sa nu-i dau numele ca o banuiti....si nu stiu cu ce sa ma apuc de invatat. Trebuie sa invat de la ZERO. Va rog sa-mi dati cateva sfaturi despre cum ar trebui sa invat si cu ce sa ma apuc. Am vazut ca noile coduri vor iesi acum in octombrie 2011. Orice sfat este binevenit. Multumesc si urez MULTTT SUCCES CANDIDATILOR DE ANUL ACESTA.
onitza86, utilizator
Nu-nteleg. Eu ceream detalii celor care au fost in zilele anterioare, sa ne spuna cum te pun pe-o masa si te gadila, par example.

avocet a scris:

[ link extern ]

Buna seara. Voi sustine si eu in 2013 concursul de admitere la INM. Va rog pe cei care ati fost la examinarea medicala sa-mi spuneti cum a decurs testarea medicala si in ce consta, in special testarea oftalmologica. Va multumesc.
in privinta examenului INM de anul viitor, trebuie invatat dupa NCCiv si NCPCiv, intr-un mix ca anul acesta sau DOAR dupa Noile coduri civil si de procedura ? Multumesc !
cum a fost interviul la psiholog?