Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Transformare post din contabil in economist
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Transformare post din contabil in economist

Buna ziua tuturor!
As vrea sa ma ajute cineva in urmatoarea problema:
Sunt contabil in serv contabilitate de cca 2o ani; anul acesta (in iulie 2011) am absolvit Facultatea de stiinte Economice- profil Finante Banci si as vrea sa stiu cum trebuie procedat pentru transformarea postului de contabil pe care il ocup in post de economist. Gradul de complexitate al lucrarilor au fost si sunt de economist. Cumtrebuie sa procedez? Ce pasi ar fi de urmat?
Studiati Regulamentul Intern,acolo sigur exista un capitol dedicat procedurii de incadrare si promovare in companie.In functie de reglementarile interne stabilite veti putea actiona.
Daca nu gasiti in RI,atunci solicitati de la serv. Resurse Umane din cadrul companiei date privind problema care va intereseaza.