Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... scoaterea copilului minor din tara fara acordul tatalui
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

scoaterea copilului minor din tara fara acordul tatalui

buna, sunt un nou utilizator si vreau sa stiu si eu cum pot scoate un minor din tara ... adica ..tatal lui este plecat in italia cu jobul si nu poate veni acasa..din cauza jobului
in schimb ma voi duce eu la el si vreau sa-l iau si pe copil... nu s-au mai vazut din decembrie... ce ma sfatuiti sa fac ...sau ce pot sa fac???
doktoru2000 a scris:

buna, sunt un nou utilizator si vreau sa stiu si eu cum pot scoate un minor din tara ... adica ..tatal lui este plecat in italia cu jobul si nu poate veni acasa..din cauza jobului
in schimb ma voi duce eu la el si vreau sa-l iau si pe copil... nu s-au mai vazut din decembrie... ce ma sfatuiti sa fac ...sau ce pot sa fac???

Dvs. fiind cine?