avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... scoaterea copilului minor din tara fara acordul tatalui
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

scoaterea copilului minor din tara fara acordul tatalui

buna, sunt un nou utilizator si vreau sa stiu si eu cum pot scoate un minor din tara ... adica ..tatal lui este plecat in italia cu jobul si nu poate veni acasa..din cauza jobului
in schimb ma voi duce eu la el si vreau sa-l iau si pe copil... nu s-au mai vazut din decembrie... ce ma sfatuiti sa fac ...sau ce pot sa fac???
Cel mai recent răspuns: DanDaniel , utilizator 13:57, 13 August 2011
doktoru2000 a scris:

buna, sunt un nou utilizator si vreau sa stiu si eu cum pot scoate un minor din tara ... adica ..tatal lui este plecat in italia cu jobul si nu poate veni acasa..din cauza jobului
in schimb ma voi duce eu la el si vreau sa-l iau si pe copil... nu s-au mai vazut din decembrie... ce ma sfatuiti sa fac ...sau ce pot sa fac???



Dvs. fiind cine?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum duc minorul fara tata in strainatate? szidonia szidonia Buna ziua,taiesc in concubinaj si avem un fiu de 6 ani.Tatal este plecat in Marea Britanie,si acum trebuie sa mergem si noi.De ce acte am nevoie si ce trebuie ... (vezi toată discuția)
Procura ciupriupi ciupriupi as vrea si eu sa stiu dak o declaratie data de sot in olanda la un notar public este suficienta k sa pot iesi cu fata din tara? (vezi toată discuția)
Imputernicire insotire minor pop_maria pop_maria doresc sa stiu ce fel de imputernicire trebuie sa fac mamei mele pentru a putea venii cu copilul meu in afara tarii acolo unde urmeaza sa lucrez de luna ... (vezi toată discuția)