Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... indemnizatie concediu crestere copil (CCC)
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

indemnizatie concediu crestere copil (CCC)

Buna ziua! Ma numesc Madalina si am o intrebare. Din martie 2011 am un contract de munca pe perioada determinata pana pe data de 31.12.2011, am inteles ca o sa mi se prelungeasca contractul pe alt departament dar tot pe perioada determinata pana pe 1.08.2012, pe urma stiu ca pot intra in indemnizatie de somaj pentru ca am lucrat 1 an de zile in 2 ani, cate luni o sa am somaj 6 luni sau 9 luni? Intrebarea mea este daca raman insarcinata si ar trebui sa nasc pe perioada somajului (ex raman insarcinata in martie 2012 si nasc in oct - nov), pot sa beneficiez de indemnizatie pt crestere copil?
va multumesc pt raspuns!