avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1849 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 15 august
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

15 august

prin contractul colectiv de munca se prevede ca in luna august este vacanta. dar cu ziua de 15 august cum ramane? poate fi acordata ca zi libera in alta luna sau se pierde? multumesc anticipat.
Cel mai recent răspuns: doradea , utilizator 09:58, 25 August 2011
doradea a scris:

esti obligat sa stai in concediu de odihna.



Inseamna ca veti beneficia de 22 zile co,in calcul intrind zilele lucratoare din luna august.
va multumesc.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concedii legale care au pe parcurs sarbatori legale cu zile libere gustibenea gustibenea Concediul meu legal, de odihna cuprinde toata luna August cu 23 zile lucratoare. ziua de 15 August este sarbatoare legala cu zi libera. Doresc sa stiu daca in ... (vezi toată discuția)
Concediu de odihna vs preaviz concediere mirela_blue mirela_blue un salariat si-a programat concediul de odihna in luna august ,la sfarsitul lunii iulie a primit notificare de preaviz pentru desfiintarea postului ... (vezi toată discuția)
Calcul co oniga_ioana82 oniga_ioana82 Buna ziua, Cine ar putea sa-mi ofere cateva informatii in legatura cu calcularea CO in fuctie de timpul lucrat? am inteles ca se iau in considerare ... (vezi toată discuția)