Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... 15 august
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

15 august

prin contractul colectiv de munca se prevede ca in luna august este vacanta. dar cu ziua de 15 august cum ramane? poate fi acordata ca zi libera in alta luna sau se pierde? multumesc anticipat.
doradea a scris:

esti obligat sa stai in concediu de odihna.

Inseamna ca veti beneficia de 22 zile co,in calcul intrind zilele lucratoare din luna august.
va multumesc.