Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... angajare persoana dupa concediu crestere copil
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

angajare persoana dupa concediu crestere copil

Buna ziua, va rog sa-mi spuneti care este procedura de angajare la alta societate a unei persoane care se afla in concediul de crestere a copilului?
Aveti varianta demisiei care poate fi cu sau fara preaviz. ... in cazul demisiei cu preaviz, angajatorul este indreptatit sa dispuna concedierea disciplinara a salariatului, in cazul in care acesta nu respecta termenul de preaviz, absentand de la serviciu.