avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 531 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... plingere penala pentru marturie mincinoasa si calomnie ...
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

plingere penala pentru marturie mincinoasa si calomnie urgent

buna ziua ,un anagajat la societate in calitate de sofer dar pute si primi acte si bani .a declarat la politie ca eu i-am semnat fila de cec si contractul comercial intre societati x si y la expertiza efectuata filei de cec nu este semnatura mea ,vreau sa zic ca datorita decalaratiei lui sunt eu invinut si acum va rog sa-mi ziceti i pot face plingere penala pentru marturie mincinoasa astept raspuns urgent
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 08:49, 15 Septembrie 2011
am aparator dar parca as vrea mai mult sincer la noi se cam judeca din auzite si intrebarea e f. simpla conform declaratiei lui sofer ca am semnat ceva cea ce sa dovedit ca nu eu am semnat i pot face plingere atit da sau nu?dosarul este pe rol si nu vreau sa ies din termen
Daca aveti aparator care se judeca din auzite nu cred ca este bine...
Pe anumite aspecte nu se dau detalii insa in cazul dvs. daca persoana a sustinut asa ceva puteti face plangere penala in functie de calitatea in care a dat declaratia persoana respectiva.
Termenul de depunere a plangerii penale este lung.Puteti depune plangerea si peste un an.
Nu termenul constituie principala problema.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Martor drogat e valabila declaratia lui? gemilia gemilia buna ziua un martor intr-on dosar penal se drogheaza dar pe declaratia lui si al inca o pers sunt invinuit ,e citat in septembrie la tribunal sa dea declaratie ... (vezi toată discuția)
Cesionare srl gemilia gemilia in anul 2007 am cesionat un srl la orc ,la predarea arhivei am incheiat un proces se predare primire scris de mina asta a fost in luna martie bineinteles cu ... (vezi toată discuția)
dosar penal legea 215 inregistrari audio-video sunt valabile? gemilia gemilia am avut srl l-am cesionat in 2007 nu gasesc p-v de predarea arhivei sc intre parti pe srl acesta dupa cesiune s-a cumparat marfa care nu s-a mai platit ... (vezi toată discuția)