Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sentinta executorie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sentinta executorie

am cistigat contestatia unei decizii de concediere. Tribunalul mi-a acordat drepturi salariale neacordate de fostul angajator.
Cum pot sa execut aceasta sentinta?
Trebuie legalizata in vreun fel?
La cine sa ma adresez ca sa-mi recuperez banii?
Exista vreun model de cerere ?
va rog sa-mi spuneti pasii pe care trebuie sa-i fac!
Multumesc tuturor acelor care imi vor raspunde!
Nu mi-ati raspuns la intrebarea: Nu pot sau legea nu permite sa ma adresez direct executorului pentru executarea sentintei. NU as vrea sa mai discut cu fostul angajator. E prea mult pt mine!
Sau daca nu se poate pot sa cer incererea adresata acestuia sa-mi puna banii in cont?
mergeti la executor