avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 831 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... sentinta executorie
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

sentinta executorie

am cistigat contestatia unei decizii de concediere. Tribunalul mi-a acordat drepturi salariale neacordate de fostul angajator.
Cum pot sa execut aceasta sentinta?
Trebuie legalizata in vreun fel?
La cine sa ma adresez ca sa-mi recuperez banii?
Exista vreun model de cerere ?
va rog sa-mi spuneti pasii pe care trebuie sa-i fac!
Multumesc tuturor acelor care imi vor raspunde!
Cel mai recent răspuns: anonim , utilizator 00:00, 7 Septembrie 2004
Nu mi-ati raspuns la intrebarea: Nu pot sau legea nu permite sa ma adresez direct executorului pentru executarea sentintei. NU as vrea sa mai discut cu fostul angajator. E prea mult pt mine!
Sau daca nu se poate pot sa cer incererea adresata acestuia sa-mi puna banii in cont?
mergeti la executor

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Executare sentinta litigiu de munca anonim anonim cum se poate executa o sentinta litigiu de munca in favoarea angajatului, acesta avind de recuperat o suma de bani (10mil) de fapt cum pot sa intru in posesia ... (vezi toată discuția)
Sulta - partaj / divort anonim anonim daca in hotararea de la dosarul de fond unul dintre soti avea de plata celuilalt o sulta de 50mil si ceva cheltuieli de judecata , la apel s-a intors celalalt ... (vezi toată discuția)
Plata dupa proces ContSters225946 ContSters225946 Buna ziua. Am si eu o intrebare, va rog frumos sa ma ajutati daca se poate. In urma unui proces, dupa ce am dat in judecata fostul loc de munca pentru ... (vezi toată discuția)