Forum Discuţii juridice Dreptul, calculatorul meu şi ... Caut consultant specializat in e-commerce
Discuție deschisă în Dreptul, calculatorul meu şi internetul

Caut consultant specializat in e-commerce

Buna ziua,

Sunt administratorul unei societati de web design si web development. Am un contract comercial redactat in limba engleza si as dori sa stiu daca este OK din punct de vedere juridic. Este in limba engleza deoarece 99% din clientii mei sunt straini si limba preferata de comunicare este engleza.

Intrebarea mea este daca cineva poate sa consulte astfel de contracte ?
Multumesc, pentru raspuns. E bine de stiut.

Problema e ca eu am modelul de contract in limba engleza si n-as dori sa-i duc la un translator numai dupa ce stiu daca este redactat corect...

Un contract se negociaza de ambele parti si apoi se pune pe hartie. Prezentati-l la un jurist specializat ori un avocat, spuneti toate clauzele si va ajuta.
Va fi un contract de prestari servicii. Tocmai de aceea am scris pe forum ca cineva sa ajute (nu gratuit...) :(
feketegy, utilizator