Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Perioada de debutant -
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Perioada de debutant -

Buna ziua vreau sa va intreb daca dupa expirarea perioadei de debutant si incadrarea pe postul urmator in grad este considerata promovare? Multumesc.
Vreau sa mai adaug faptul ca in normele de aplicare a legii285/2010 este specificat pentru functionarii publici in cazul in care promoveaza salariul se ia din treapta 3 de salarizare avut in 2010 dar pentru contractuali bugetari de unde se ia acest salariu nu specifica nimic legea, doar daca avem salarii similare in plata dar nu avem. Deci va rog ajutatima cu un raspuns legal.