Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... model de completare a acțiunii impotriva unui ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

model de completare a acțiunii impotriva unui restantier

Va rog sa ma ajutati cu un model de completare a acțiunii impotriva unui restantier.
Marti e primul termen,am depus o somatie de plata impotriva lui,si cuantumul restantei si a penalizarilor a crescut de cand am depus somatia de plata.

Este datoria restantierului sa faca dovada platilor catre asociatie si nu a asociatiei. Restantierul poate depune acea chitanta solicitand instantei sa scada aceasta suma din pretentiile asociatiei si/sau sa solicite un termen pana la care se angajeaza ca achita intreaga suma.