Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Indemnizatia pentru CCC
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Indemnizatia pentru CCC

buna ziua..ma tot framanta o intrebare si aici cred ca voi gasi oameni in masura sa ma lamureasca .. curand voi aveaun copil.. problema mea e urmatoarea.. daca eu am pensie de urmas .. ce drepturi banesti va avea copilul meu? o prietena ,eleva in clasa a Xa a beneficiat de 800 lei indemnizatie sau ceva de genul..pot si eu sa beneficiez? multumesc..
1. Eu zic ca le puteti cumula pe amandoua.

2. Daca vreti sa fiti sigura mergeti si la Casa de Pensii si la Agentia Judeteana de Prestatii Sociale si intrebati.
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane
multumesc frumos