Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... dreptul muncii-ambiguitate cim
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

dreptul muncii-ambiguitate cim

Buna ziua,
Va rog sa ma ajutati in urmatoare problema.
Sunt angajat intr-o firma, iar pe langa salariul de incadrare am negociat si o prima (prin act aditional semnat de ambele parti).
In acest act aditional se specifica ca prima se calculeaza anual si reprezinta un anumit procent din salariul de incadrare anual".
Doresc sa plec din firma, si mi-am depus deja demisa.
Firma nu doreste sa imi acorde acest bonus pe motiv ca nu am lucrat un an intreg desi in actul aditional la contract nu se specifica aceasta conditie.

va rog sa ma ajutati cu o opinie.
Daca merita sa incerc recuperarea acestei sume si cum ar trebui sa formulez respectiva cerere.

va multumesc
cu stima,
E-mailurile nu constituie mijloace de proba in instanta , decat in anumite conditii ... daca acele cursuri de specialitate nu sunt cuprinse intr-un act aditional la c.i.m. nu aveti cum sa solicitati plata acestora ... promisiunile trebuiau cuprinse intr-un act juridic ca sa-si produca efecte juridice ...