Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale emitere certificat atestare fiscala in comuna
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

emitere certificat atestare fiscala in comuna

Buna ziua,
Trebuie sa actionez in instanta pentru inregistrarea din punct de vedere fiscal a unui teren si emiterea unui certificat de atestare fiscala, deoarece primaria de la locul terenului refuza efectuarea acestor operatiuni.
Problema mea este : impotriva cui ma indrept? Cine este organul fiscal (Primaria, primarul, consiliul local) si de unde reiese? Unde este reglementat acest aspect, privitor la organul fiscal local din sate si comune ?
Multumesc!