Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... 2 cf teren si casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

2 cf teren si casa

Buna ziua!Am un teren proprietate si o casa consruita pe acel teren insa am 2 cf-uri unul pe casa si altul pe taren;imi spuneti va rog frumos daca trebuie trecuta si casa pe acelasi cf al terenului sau in cazul in care vand casa si terenul acest lucru nu afecteaza vanzarea.
Va multumesc foarte mult!
V multumesc pentru raspunsurile de pana acum si m-am interesat ce urmeaza sa fac in legatura cu cele 2 carti funciare iar raspunsul a fost ca trebuie sa unific cele doua carti funciare (cea a terenului+cea a casei construite pe acel teren).
Va rog sa-mi spuneti daca pot personal sa depun actele pt.aceasta unificare sau daca trebuie sa apelez la o firma specializata.
Va multumesc!