Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenintari! Un sfat va rog
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenintari! Un sfat va rog

Buna ziua. Am o problema destul de mare. Defapt este vorba de o fata, nu de mine, care se afla in situatia de a primii amenintari de la un individ, care pretinde (fara a avea dreptate) ca ii datoreaza fata bani. Amenintarile sunt de tot felul, de la A la Z, cum cred ca va puteti inchipui si dvs. A venit la usa apartamentului, suna pe mobil, fix etc. A decis sa se adreseze politiei, insa intrebarea este ca odata chemata persoana la audieri, este foarte posibil sa reactioneze mai violent! Si nu stim care e solutia corecta aceste probleme. Asteptam un sfat. Va multumesc! Stima
Bogdi2, utilizator
Curios. Cunosc personal 2 fete care s-au dus la intalnire cu fostul "bou friend" insotite de politie. Bine unul o ameninta ca o omoara, si s-a dus la el acasa sa-si ia inapoi lucrurile. Cei doi au locuit impreuna.

Cateodata am impresia ca cei de la politie cand e vorba de domnisoare isi fac treaba doar daca acestea arata super bine... si nu glumesc!
xuser, utilizator
Revin cu noi amanunte si va cer si noi sfaturi.
Se pare ca nu doar amenintari au avut loc ci si alte fapte, cu ceva timp in urma. Acel individ, care pretinde bani pe nedrept, a fortat-o sa intretina cu altcineva relatii sexuale, de pe urma carora acest individ a beneficiat de 200 ron, si acuma zice ca doar 800 ron mai are datorie. Nu exista dovezi pt aceasta fapta, defapt fata nici nu a opus rezistenta din cauza fricii. Insa la auzul acestora, politia, zic eu, s-a mobilizat exemplar, chemand inspectorul sef si procurorul la sectia de politie cand fata era la politie pt declaratii (3 fiind nr declaratiilor date). Intrebarea mea este ce va urma? Va fi chemata la parchet? Trebuie sa angajeze avocat?
Va multumesc! o zi buna