Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... intabulare
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

intabulare

Buna ziua!Tatal meu are contract de donatie de 5/6 din 1000mp teren .A si dori sa stiu daca se poate intabula pe terenul ce i se cuvine lui daca celalalt proprietar nu doreste acest lucru.Va multumesc!
Multumesc!nu cred ca o sa vrea toti la notar,aveti idee cam cat timp dureaza in instanta?Mai are un frate de 81 de ani si ma gandesc ca numai apuca iesirea din indiviziune