avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... mai e valabil art 2 din legea 175/2010?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

mai e valabil art 2 din legea 175/2010?

mai e valabil art 2 din legea 175/2010 privind scutirea de la plata penalitati de intarziere?
Cel mai recent răspuns: akmerkez , utilizator 18:43, 7 Noiembrie 2011
drg75,multumesc pt raspuns.Partea proasta e ca eu am aflat de aceasta lege acum 3 zile din intamplare "rasfoind" netul si,probabil ca sint multi altii care au probleme si n-au stiut de aceasta lege.As putea cumva sa dau un mesaj celor de care depinde aprobarea acestei legi?Daca da,cum,pe ce site?Multumesc anticipat!
Ati putea sa va adresati deputatului sau senatorului din circumscriptia dv.
Chiar daca s-ar prelungi aplicabilitatea legii, ramane de vazut textul legii care urmeaza sa fie aprobat.

In principiu, legile ar trebui sa actioneze numai pentru viitor.

Pana la posibila aprobare a proiectului de lege, eu unul nu mi-as face mari sperante.
Multumesc pt raspunsuri! @eliasav,probabil ca sansele sint destul de mici dar stii cum e..speranta moare ultima :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata penalizarilor la asociatia de proprietari deea_cip84 deea_cip84 buna ziua am si eu o intrebare in ceea ce priveste penalizarile la asociatie. Am inteles ca in cazul in care platesti toata suma restanta exista o lege care nu ... (vezi toată discuția)
Penalitati intretinere alexandra-alex alexandra-alex Buna seara, am o nelamurire: sunt administrator la o asociatie si in anul 2009 am dat in judecata mai multe apartamente pentru neplata intretinerii. Am primit ... (vezi toată discuția)
Calcul penalizari adriandanciu90 adriandanciu90 Buna seara. Daca prin adunarea generala s-a stabilit un procent de 0,1% pe zi de intarziere incepand cu prima zi de dupa expirarea celor 50 de zile de la ... (vezi toată discuția)