Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... mai e valabil art 2 din legea 175/2010?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

mai e valabil art 2 din legea 175/2010?

mai e valabil art 2 din legea 175/2010 privind scutirea de la plata penalitati de intarziere?
drg75,multumesc pt raspuns.Partea proasta e ca eu am aflat de aceasta lege acum 3 zile din intamplare "rasfoind" netul si,probabil ca sint multi altii care au probleme si n-au stiut de aceasta lege.As putea cumva sa dau un mesaj celor de care depinde aprobarea acestei legi?Daca da,cum,pe ce site?Multumesc anticipat!
Ati putea sa va adresati deputatului sau senatorului din circumscriptia dv.
Chiar daca s-ar prelungi aplicabilitatea legii, ramane de vazut textul legii care urmeaza sa fie aprobat.

In principiu, legile ar trebui sa actioneze numai pentru viitor.

Pana la posibila aprobare a proiectului de lege, eu unul nu mi-as face mari sperante.
Multumesc pt raspunsuri! @eliasav,probabil ca sansele sint destul de mici dar stii cum e..speranta moare ultima :)