avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 969 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general concediu maternal
Discuție deschisă în Contabilitate în general

concediu maternal

Buna ziua, am si eu o nelamurire.
Avem o angajata in concediu maternal, ea a nascut in martie 2010, dar in lunile februarie, martie si aprilie 2010 a avut concediu medical. CIM l-am suspendat cu data de 1 mai 2010.
Ea spune ca primeste indemnizatie pana copilul implineste 2 ani de zile (adica pana in martie 2012), dar CIM este suspendat pana la 1 mai 2012.
Ce este de facut in cazul acesta? Cand trebuie sa se intoarca la lucru?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: ContSters170028 , utilizator 14:21, 16 Noiembrie 2011
Acum am inteles:D
Va multumesc mult pentru timpul acordat!

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Reangajare dupa concediul de crestere copil de 2 ani ramonage ramonage Problema mea este urmatoarea: Am nascut pe 5 dec 2007. Pana pe 25 febr 2008 (incepand cu 17 oct 2007-aprox), am avut concediu medical pre-post natal. Pe ... (vezi toată discuția)
Concediu medical dupa concediu crestere copil anymaryh anymaryh Buna seara! Va rog sa ma ajutati in urmatoarea problema: o salariata caruia ii inceteaza ccc in data de 3 martie 2012, incepand cu 4 martie ar trebui sa ... (vezi toată discuția)
Reevenire concediu crestere copil Anamaria_Iasi Anamaria_Iasi Buna ziua. As avea si eu nevoie de un sfat. Maine se implinesc cei doi ani in care o angajata a stat in concediu crestere copil, dar pana in acest moment ea nu ... (vezi toată discuția)