Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... partaj judiciar
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

partaj judiciar

buna seara ,intrebarea mea este : atunci cand se face partaj judiciar de ex. sotia cere o cota parte ,insa veniturile ei de-a lungul casniciei au fost mai mici ca ale sotului sau deloc ,in cazul sotiilor casnice ,,,fara copii ,dar cu bunuri de impartit .
Care este procedura
multumesc o seara frumoasa
Munca in gospodarie se ia in calcul numai daca si in masura in care se argumenteaza ori evalueaza corespunzator, altfel raman doar cuvinte aruncate intr-o cerere si atat.
Legea noastra nu e mai clara ori mai neclara ca in alte tari civilizate. Nu avem date sa va raspundem concret, ar trebui sa stim toata povestea: care ce si cum a muncit, de ce da si de ce nu si cat timp, cine a spalat si cine a calcat si iar de ce si cum...

Un raspuns concret il puteti primi numai cu date concrete si destul de multe...