Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

sunt in proces de stabilire a succesiunii cu sotia tatalui .cum pot sa fac ca aceasta sa recunoasca in instanta ca are o garsoniera cumparata de cei doi in timpul concubinajului?pot cere instantei ca aceasta sa aduca actele acestei garsoniere in fata instantei?nu am gasit martori care stiu de aceasta garsoniera care este cumparata pe numele ei.ce pot face?
daca sotia tatalui(care a ramas in apartament fara voia mea)are 1/4 din din ce are tata instanta cui va da acest apartament?eu doresc sa pastrez aceasta casa si sa platesc o sulta dar acelasi lucru il vrea si sotia tatalui.cum sa procedez?