Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... proces verbal proba in instanta?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

proces verbal proba in instanta?

De exemplu in cazul unui furt proces verbal de constatare sau cum so numi reprezina proba in instanta?

Poate fi cineva condamnat pe baza unui asemea proces verbal?

Va rog un raspuns!
r.gabi a scris:

Din cele relatate de dvs , exista aparenta respingerii plangerii de catre instanta.
Mai mult decat atat se poate afirma doar avand cunostinta de actele mentionate mai sus.

Multumesc, Instanta inca nu a respins nimic a fost primul termen unde m-au intrebat daca sunt de acord sau nu cu plangerea am zis ca nu sunt si au facut adress catre parket pt dosar.

Actele sunt chitante care le primesti cand platesti intretinea, cu procesul ala verbal nu sunt sigur, e un proces verbal de un fel de inventar, cred ca e facut de el si de un martor dupa ce a plecat chiriasul.. de aia am intrebat cat de important poate fi aces proces verbal ca proba..si inca nu stiu.