avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 945 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general REGISTRU DE CASA COMPLETARE
Discuție deschisă în Contabilitate în general

REGISTRU DE CASA COMPLETARE

CUM SE COMPLETEAZA UN REGISTRU DE CASA?
POT BAGA CHELTUIELI PE FIRMA AVAND IN VEDERE CA AM INTREPRINDERE FAMILIALA NEPLATITOR DE TVA?
Cel mai recent răspuns: mayer , utilizator 17:23, 19 August 2010
Si inca ceva... Suma totala a iesirilor prin casa nu are voie sa depaseasca plafonul de 10.000 lei.
Am uitat sa percizez ca plafonul este pentru o zi. De exemplu astazi am platit furnizori in valoare de 9.999,99 lei, maine pot sa platesc tot in valoare de 9.999,99 lei, s.a.m.d.
Multumesc mult. Daca poti te rog sa-mi trimiti un model pe mail.
Ultima modificare: Marți, 17 August 2010
EraseMan, utilizator
:offtopic:
@alinagava : scrierea mesajelor consecutive contravine regulamentului de postare .
Puteti edita un mesaj de la butonul "edit "
Mersi
@ENE.GEORGIANA84, daca sunteti constituita in IF, tineti contabilitatea in partida simpla, nu este nevoie de Registrul de Casa, acesta este specific srl, dvs va trebui sa tineti Registrul Jurnal de Incasari si Plati, a carui modalitate de completare difera de cea pentru Reg de casa, unde apare si soldul zilnic. In cazul Reg Jurnal de Incasari si Plati doar se totalizeaza anual cele 2 (4) coloane

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contabilitate partida simpla valeria goja valeria goja II Goja Valeria am deschis o pravalie cu produse predominant alimentare ,nu am angajati i_mi conduc singura contabilitatea .Nu stiu cum sa inregistrez o ... (vezi toată discuția)
Contabilitate pas cu pas a unei if izabela 67 izabela 67 Bună ziua Vă rog să-mi explicati pas cu pas,cum se face contabilitatea unei IF,mai precis un bar. (vezi toată discuția)
Jurnal de vanzari corina2010 corina2010 Sunt Pfi. Nu eliberez facturi, doar bonuri de casa. In jurnalul de vanzari ce trec? Z-ul fiecarei zi ? (vezi toată discuția)