Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract deomodat
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract deomodat

Am impreuna cu fostul sot un service auto.Isi poate face contract de comodat si apoi sa-si deschida un punct de lucru acolo fara acordul meu?
Am dus la ORC extrasul CF dar degeaba.Ce sa fac?
Pai cine este pana la urma proprietar inscris in C.F.?
Eu si fostul sot.
Buna ziua .
Se intelege ca ,dvs.impreuna cu fostul sot detineti impreuna servicul ,da ?
Daca da,atunci trebuia si acordul dvs.in semnarea acelui contract de comodat.
Dupa cum spuneti dvs.,sunt multe nereguli in problema dvs.
Incercati rezolvarea problemelor pe cale amiabila,poate mediere,tranzactie, cu partile in cauza, inclusiv cu O.R.C prin mentiunile si datele eronate pe care le au dansii cu privire la acel service.Daca nu reusiti indreptarea lucrurilor astfel, ,inclusiv cu cei de la O.R.C, ca sa va reintrati in drepturi, nu va ramane decat calea justitiei.
Cu stima ,
Marius Bote .
Formulati cerere de opozitie impotriva deschiderii punctului de lucru la tribunal aratand ca acesta s-a deschis fara a se indeplini conditiile legale, respectiv cu incalcarea dreptului dvs. de a decide asupra folosintei unui spatiu pe care il aveti in proprietate.