Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Depunere declaratii 200/220
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Depunere declaratii 200/220

Am inteles de la persoane care au mers sa depuna declaratia 220 ca nu se primeste aceasta declaratie fara declaratia 200.

Daca am PFA in sisteam real, depun ambele pana pe 25 mai? Sau trebuie pana pe 31 ianuarie 220?
Daca este estimativa cei 20% sunt pentru anul 2012.
Pentru anul 2011 am estimat 4 lei. La sfarsitul anului am ajuns la 10 lei.

Insa pentru anul 2012 nu estimezi mai mult de 4 lei.
Acei 20% se refera la cei 4 lei, sau cei 10 lei realizati in 2011?
Anul 2011 s-a terminat, s-a dus, depuneti D200 cu cei 10 lei. Pentru anul 2012 se depune estimativa D220 cu 20% in plus sau in minus, dar si pentru a opta pentru determinarea venitului net in sistem real.
Da, asta am inteles. Problema mea era ca in cazul meu sunt nevoit sa depun pana la 31 ianuarie? Sau ajunge in mai?
Ai doar 10 ron, vrei sa-i mai socotesti? sa nu gresesti, poate sunt doar 9.:thumbup: