Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Desfiintare post
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Desfiintare post

Buna ziua! Am fost anuntat ca se va desfiinta postul(programator IT), dupa aprox 1 an de la angajare, insa nu am primit inca o notificare in scris. Conform vechiului contract colectiv de munca(2007-2010 cel semnat de mine la angajare) pe langa cele 20 de zile lucratoare platite se oferea si minim un salariu compensator. Mentionez ca firma la care lucrez, are aprox 50 de angajati si nu are un contract colectiv de munca nici la nivel de unitate nici la nivel de ramura. Este posibil asa ceva? Prin urmare mi se va acorda vreo alta remuneratie in afara celor 20 de zile lucratoare platite. Multumesc anticipat!
Nu s-a publicat in niciun monitor referitor la CCMN ... la sfarsitul anului 2010 - inceputul anului 2011 toata lumea stia ca CCMN 2011/2014 va intra in vigoare , insa acesta nu s-a mai inregistrat la Ministerul Muncii.

Daca este vorba despre un ccm la nivel de ramura de activitate , atunci a existat posibilitatea prelungirii acestuia.
Cum pot afla din ce ramura de activitate face parte codul CAEN 6311?
codul CAEN 6311 - Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web si activitati conexe
Acest cod CAEN face parte din sectorul de activitate - Tehnologia informației și telecomunicații , pentru care nu exista incheiat c.c.m.