Forum Discuţii juridice Poliţe de asigurare, reasigurare ... Polita viata-daune morale caz deces si victima
Discuție deschisă în Poliţe de asigurare, reasigurare şi probleme juridice conexe

Polita viata-daune morale caz deces si victima

am suferit un accident de masina, sotul a murit pe loc, eu foarte grav ranita mi-am revenit complet dupa, cu imbunatatirile de rigoare. polita de viata pe care o aveam era una simpla asirom. a trecut 1an si 5 luni, dosarul a fost in lucru 1 an, si acum imi dau o suma derizorie ca si rascumparare. vreau sa stiu daca pot obtine daune morale de "bun simt" deschizand proces cu ei? Multumesc frumos!
LidiaTanase, utilizator
da, vreau sa renunt la asigurarea de viata.