Forum Discuţii diverse Timp liber şi ocupaţii cu care ... Muzica & Film
Discuție deschisă în Timp liber şi ocupaţii cu care îl putem umple

Muzica & Film

Sunt melodii ce rezista in timp fara filmul care le-a lansat sau filme ajunse celebre si datorita coloanei sonore. Mi-ar placea sa postam aici astfel de exemple de piese muzicale
For the Love of a Princess -Braveheart
[ link extern ]

It's Not Goodbye - Sweet November
[ link extern ]

Richard Clayderman - Romeo & Juliet
[ link extern ]
Elvis Presley - I got lucky.
Monk

Tony Shalhoub & Willie Nelson - Blue Eyes Cryin’ In The Rain

[ link extern ]

Randy Newman - It's a Jungle Out There

[ link extern ]

trope_doi, utilizator
Doua melodii minunate din filme de animatie, daca mai sunt si alti iubitori ai acestui gen in afara de mine...

"You raise me up" (Celtic Women) din soundtrack-ul filmului "The Lion King"

[ link extern ]

"Here I am" (Bryan Adams) din soundtrack-ul filmului "Spirit: Stallion of the Cimarron"

[ link extern ]
The Passion Of The Christ - Music by John Debney
Resurrection
[ link extern ]

Jesus Is Carried Down
[ link extern ]

Flagellation Dark Choir Disciple
[ link extern ]