Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... decadere drepturi parintesti
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

decadere drepturi parintesti

daca tatal este consumator inrait de bauturi alcolice si este agresiv fata de copii nu are de munca si nu viziteaza copiii nu contribuie cu nimic pentru cresterea copiilor poate fi decazut din drepturile parintesti?mentionez ca nu sa prezentat la primul termen si nici la al doilea la tribunal.am deschis proces de reancredintare minor si de executarea de drepturi doar de catre mama.va multumesc
Parerile se exprima in concret in raport de tot probatoriul care se administreaza in fata instantei.
In functie de toate aspectele de fapt si de drept si de probele administrate, in raport de fiecare cuvant spus la proces, de fiecare persoana care poate da un anumit efect juridic prin ceea ce sustine, se poate face pledoaria.

Faptul ca a fost gasit in stare de ebrietate nu inseamna nimic concludent.
Ati dat un amanunt si in raport de acesta aveti raspunsul.

Decaderea din drepturile parintesti tot nu o veti obtine.

Avocatul dvs. ce zice?
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat
avocatul meu mia spus ca avem sanse de castig mari.am toate dovezile puse la dosar si martori care lau vazut cu lovea fetita cand statea la el neam despartit de 7 ani si nu a muncit nicaieri traieste din banii parintilor lui si nu viziteaza copii cat a stat fetita la el eu i dadeam bani fara sa stie tatal cai lua.ia vandut telefonul si aurul care i leam cumparat eu ca sa aiba de baut si foarte multe care nu pot sa spun.a lovit fetita cu picioarele avem martori.nu credeti ca sunt suficiente motivele pentru al decadea din drepturi?????
Da, avand in vedere agresiunile exercitate ati avea sanse.
Totusi nu inteleg de ce avocatul nu v-a indrumat sa depuneti plangere la politie.
Este o intrebare care va poate veni si din partea instantei...
asta sa intamplat cand fetita statea la el dar cand am mers si am luat fetita am mers la politie si am declarat tot ce sa intamplat