Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... postul detaliat in fisa postului trebuie sa corespunda ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

postul detaliat in fisa postului trebuie sa corespunda organigramei?

Doresc din partea celor care cunosc acest aspect, a-mi da prin intermediul acestui sait o parere.Mentionez ca pana la data de 12.10.2008 am fost incadrata ca functionar-administrativ in cadrul serviciului RUSOA(resurse umane), iar in data de 13.10.2008 am primit o instiintare(COMUNICARE) caci incepand cu aceasta data sant trecuta in cadrul unui alt birou- birou Aprovizionare pentru o perioada de 2 luni.Cu aproximativ 2 saptamani inainte de a expira termenul din acea instiintare primesc Fisa Postului pe aceelasi post dar in cadrul biroului Aprovizionare, birou in cadrul caruia dupa Organigraga nu exista asemenea post.INTREBARILE MELE SANT :POT SEMNA FISA POSTULUI IN CONDITIILE IN CARE IN CADRUL ACESTUI BIROU NU EXISTA POSTUL MEU CONFORM ORGANIGRAMEI?ESTE NORMAL SA MI SE DEA O ALTA FISA A POSTULUI IN CONDITIILE IN CARE AM PRIMIT O INSTIINTARE(DELEGARE) SAU CEEA CE TREBUIAU SA_MI DEA ERA O DECIZIE,UN ACT ADITIONAL LA CONTRACTUL INDIVIDUAL DE MUNCA?Va multumesc.
Faptul ca semnati sau nu fisa postului nu are nici o relevanta cu privire la "restructurarea" dumneavoastra ulterioara.
Puteti fi concediata ulterior indiferent de acceptarea / refuzul postului.

Alberto Kurtyan