avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 570 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sediu PFA la aceiasi adresa la care are sediul un SRL?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sediu PFA la aceiasi adresa la care are sediul un SRL?

1. Pot sa am sediul unui PFA la aceiasi adresa la care are sediul un SRL?
2. La PFA am nevoie de capital social? Dar de act constitutiv?
3. La PFA sunt aceleasi coduri caen ca si la SRL?
4. Pt infiintare PFA am nevoie de procura notariala?

Multumesc
Cel mai recent răspuns: Lucian Huzum , Consilier juridic 20:47, 5 Aprilie 2012
multumesc! am inteles ca specimenul de semnatura il poate da si in fata notarului.
am uitat sa intreb cate coduri cane am voie sa trec la pfa?
adela05 a scris:

multumesc! am inteles ca specimenul de semnatura il poate da si in fata notarului.


La notar costa 50 - 60 lei, la registrul comertului nu costa nimic, intra in taxele de constituire.
Se trece o activitate principala si se poate 2-3 secundare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pfa au aceleasi coduri caen ca si un srl? adela05 adela05 1. Un PFA poate sa intreprinda aceleasi activitati ca si un SRL (de ex, un bar poate fi deschis pe PFA?) 2. PFA poate fi infiintat de o persoana care este ... (vezi toată discuția)
Infiintare lntreprindere individuala ilie7 ilie7 buna ziua, as dori sa imi infiintez o intreprindere individuala cu domeniul de activitate: agentie imobiliara si as dori sa stiu ce diploma de calificare am ... (vezi toată discuția)
Inregistrare societate tip srl Nina1 Nina1 Ce documente sunt necesare pentru inregistrare sediul societate tip srl? Cu stima (vezi toată discuția)