Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Sediu PFA la aceiasi adresa la care are sediul un SRL?
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Sediu PFA la aceiasi adresa la care are sediul un SRL?

1. Pot sa am sediul unui PFA la aceiasi adresa la care are sediul un SRL?
2. La PFA am nevoie de capital social? Dar de act constitutiv?
3. La PFA sunt aceleasi coduri caen ca si la SRL?
4. Pt infiintare PFA am nevoie de procura notariala?

Multumesc
multumesc! am inteles ca specimenul de semnatura il poate da si in fata notarului.
am uitat sa intreb cate coduri cane am voie sa trec la pfa?
adela05 a scris:

multumesc! am inteles ca specimenul de semnatura il poate da si in fata notarului.

La notar costa 50 - 60 lei, la registrul comertului nu costa nimic, intra in taxele de constituire.
Se trece o activitate principala si se poate 2-3 secundare.