Forum Discuţii juridice Achiziţii publice furnizorul si declaratia de neincadrare in art. 181
Discuție deschisă în Achiziţii publice

furnizorul si declaratia de neincadrare in art. 181

Buna ziua
Va rog sa-mi dati un sfat :
Autoritatea contractanta solicita urmatoarea clarificare : sa confirmam in calitate de ofertant declaratia de neincadrare in art. 181, OUG 34/2006, ca urmare a faptului ca unul din furnizorii declarati de noi in propunerea financiara , a fost dizolvata la o data anterioara deschiderii ofertelor. (autoritatea a anexat si extrasul din MO). Mentionez ca in aceasta declaratie depusa de noi la data deschiderii ofertelor, nu este precizat ca am fi in insolventa sau ca nu indeplinim celelate cerinte din art. 181
Intrebarea mea este :
1. ce legatura are furnizorul cu declaratia data de noi in calitate de ofertant unic, tinand cont ca acest furnizor nu are calitatea nici de ofertant asociat si nici de sustinator?
2. ne poate descalifica daca inlocuim acest ofertant in propunerea financiara?
Multumesc

va multumesc