Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Daca Parchetul de pe langa Judecatorie nu imi raspunde ...
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei penale - reguli, acte, termene, căi de atac

Daca Parchetul de pe langa Judecatorie nu imi raspunde in termenul legal de 20 zile la plangerea introdusa ce trebuie sa fac

M-am adresat cu o Plangere catre Parchet si nu a-m primit nici un raspuns,ce procedura trebuie sa urmez in aceasta situatie...., pot sa deschid actiune penala la judecatorie s-au la tribunal...,si daca actiunea trebuie indreptata catre parati s-au impotriva necomunicarii solutiei de catre Parchet....?
va multumesc ptr. un eventual raspuns...
Gion_71, utilizator
Domnule/doamna, pt a ne intelege, spuneti exact pt ce ati formulat plangerea.
Plangerea a fost formulata impotriva Primariei, care au refuzat sa imi comunice ,,printre altele,, actele solicitate(acte care au stat la baza emiterii unui Titlul de Proprietate),ptr. a face dovada ca am respectat procedura legii 18/1991, s-au cel putin sa imi raspunda la aceste cereri,adresate in mod repetat....
Gion_71, utilizator