Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de proprietate
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de proprietate

CVBNM,.-
eusebiupanita, utilizator
multumesc pentru raspuns .am inteles ca arhiva se afla la comisia judeteana a fonduli funciar tulcea am scris si acolo acum si am anexat scrisoarea cu raspunsul primariei ca ma indruma la ei .astept raspuns acm de la tlcea multmesc pentru amabilitate si promptitudine .daca tata a facut cerere pentru revendicarea pamintului pot sa continui revendicarea terenului ma incadrez in termen si daca prin absurd nu a facut pot eu sa cer acest pamint
mentionez ca sint martori in sat care stiu ca terenul a fost a lui tatal meu .eu nu stiu daca scriptic pot aduce dovezi scrise acte de propietate ca acestea sau pierdut ce mai pot sa fac.multumesc mult
mint cu nerusinare cei de la primarie,daca s-a emis un titlu pe baza cererii facute de tata-l dumneavoastra,aceasta cerere trebuie sa fie arhivata la acea primarie ca document justificativ ce a stat la baza eliberarii TP,bineinteles ea ar trebui sa se regaseasca si la comisia judeteana,ori le este lene sa caute ,ori s-a intamplat ceva la ei,va spun din proprie experienta,multe am patimit si eu cu o primarie.