avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Termen valabilIitate aviz de insotire al marfurilor
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Termen valabilIitate aviz de insotire al marfurilor

avand in vedere k clientii ii caut si pot aparea si alte probleme(defectiuni,urgente,etc).
Buna ziua,

Va rog sa formulati in alt mod intrebarea pentru a putea intelege sensul acesteia. Ce activitate desfasurati?
transport lemne ,carbune.Le cumpar de la depozite,dupa care caut clienti.de obicei in sate.dar se poate intampla sa apara probleme la masina.sau dak as vrea sa trec pe akasa.avizul pe marfa respectiva are un anumit termen?
Dvs. si achizitionati lemnele? De unde? Aveti acte de la furnizor pentru provenienta acestora? Avizul trebuie sa aiba inscris pe el ora, data si beneficiarul marfurilor.
Ultima modificare: Marți, 1 Mai 2012
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
sigur k le achizitionez cu documente,factura si aviz.tocmai de aceea intreb ce valabilitate are avizul
sigur k le achizitionez cu documente,factura si aviz.tocmai de aceea intreb ce valabilitate are avizul

Alte discuții în legătură

Facturi pentru doua spatii comerciale gent gent Doresc sa deschid un nou punct de lucru(magazin).Problema mea este ca mai am inca unul si nu stiu cum voi proceda cu actele.Imi trebuie registre,nir,e.t.c. ... (vezi toată discuția)
Contabilitatea marfurilor alina.morutan alina.morutan La o soc com la care acelasi produs se vinde cu diferite ad com care este documentul justificativ care trebuie intocmit pentru a scadea mf de pe stoc la ... (vezi toată discuția)
Proces verbal de custodie croitoru raluca croitoru raluca buna ziua am dat in custodie catre o alta societate echipamente pe baza unui proces verbal de custodie . care sunt inregistrarile contabile? , am nevoie si ... (vezi toată discuția)