Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Termen valabilIitate aviz de insotire al marfurilor
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Termen valabilIitate aviz de insotire al marfurilor

avand in vedere k clientii ii caut si pot aparea si alte probleme(defectiuni,urgente,etc).
Buna ziua,

Va rog sa formulati in alt mod intrebarea pentru a putea intelege sensul acesteia. Ce activitate desfasurati?
transport lemne ,carbune.Le cumpar de la depozite,dupa care caut clienti.de obicei in sate.dar se poate intampla sa apara probleme la masina.sau dak as vrea sa trec pe akasa.avizul pe marfa respectiva are un anumit termen?
Dvs. si achizitionati lemnele? De unde? Aveti acte de la furnizor pentru provenienta acestora? Avizul trebuie sa aiba inscris pe el ora, data si beneficiarul marfurilor.
Gabriela Monica Ionescu, Consultant fiscal
sigur k le achizitionez cu documente,factura si aviz.tocmai de aceea intreb ce valabilitate are avizul