Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Plecare in strainatate cu contract pe perioada CO
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Plecare in strainatate cu contract pe perioada CO

Cum as putea proceda sa plec la munca in strainatate pe perioada CO fara a avea intreruoere in cartea de munca. Lucrez ca profesor si as dori pe perioada CO sa plec cu contract de munca pe 2 luni. Cum as putea proceda?????????
Cei care fac contractul ,vor un formular E112 de la CAS.
@dancimonica,

Daca cim ul determinat de 2 luni va fi incheiat cu o firma din Germania,pt. a desfasura activitate acolo,atunci veti fi impozitata pt. activitatea desfasurata pe acest contract in conformitate cu prevederile fiscale din Germania.
Pt. functia de baza de la scoala,figurati in concediul de odihna ,nu este nevoie de a solicita concediu fara plata.
ContSters136493, utilizator
Va multumesc pentru informatiile primite!