Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... cum pot intambula o casa construita dupa 2001 fara ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

cum pot intambula o casa construita dupa 2001 fara autorizatie?

a-s dori sa aflu daca pot intambula o constructie fara autorizatie.=D>

Sau poate aţi uitat când a fost construită , aşa cum spunea un antevorbitor şi m-ai aveţi o şansă conform prevederilor art. 55, al.1 indice1 din legea nr. 7/1996 rep. şi modif.
Imi cer scuze daca tot poate" uita anul constructiei", de ce sa ma declare cladirea la Inspectoratul in constructii unde taxele sunt ff mari, crede-ti ca daca dispunea de bani nu o declara de atunci? Nu vreau sa supar pe nimeni, dar conform L 571/2003, modificata si actualizata, declara si se alege doar cu impozitul de plata, asa taxe peste taxe....#-o, in continuare bafta multa!:)