Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort

Buna ziua,sunt in divort ,in acelasi timp locuiesc cu concubinu,cu care am ramas insarcinata,este posibil ca aceasta sarcina sa-mi afecteze la divort?
va multumesc
va multumesc din suflet.
Copilul care a fost conceput in timpul casatoriei este prezumat a fi al sotului mamei.

si daca acesta il reneaga?
va multumesc cu stima
" acesta" fiind cine, sotul ?
a renega nu inseamna nimic dpdv juridic, se traduce in tagada de paternitate, actiune pornita in instanta