Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datorii la firma de recuperare
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datorii la firma de recuperare

Buna ziua, va rog sa ma ajutati intr-o problema. de 3 ani platesc o datoriei la o firma de recuperari , un credit luat de la banca l-=a care ramasesem in urma cateva luni. azi m-au sunat sa-mi spuna ca am de platit un abonament de telefon din anul 2000 . intr-adevar mi-am facut un abonament la telefon si neplatind ultima factura mi-a fost inchis si nu l-am mai achitat. in anul urmator (2001 )eu m-am mutat din oras si bineinteles ca nu stiu daca am primit sau nu instiintari de plata la acea adresa. Ceea ce vreau sa stiu este daca este subscris si daca ma afecteaza faptul ca eu platesc alta datorie la aceasta firma de recuperari. ce se intampla daca nu platesc abonamentul de telefon? multumesc frumos.
albandra, utilizator
multumesc frumos pt ajutor. o zi buna!