Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Lamurire cu privire la un act sub semnatura privata
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Lamurire cu privire la un act sub semnatura privata

Va rog sa ma lamuriti daca in cadrul unei intelegeri de vanzare -cumparare scrisa intr-un act sub semnatura privata se pot instraina bunuri sau drepturi succesorale ale unei persoane care la momentul intocmirii actului este in viata , nefiind deschisa mostenirea si daca instanta poate lua in calcul un asemenea document .Mentionez ca martor in actul scris de mana este semnat ca martor ,cea care are mostenirea .
Va multumesc anticipat
Va multumesc pentru raspuns . E ceea ce imi doreasm sa mi se reconfirme .
Cu toata stima