Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... cumparare teren aferent locuintei legea 112
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

cumparare teren aferent locuintei legea 112

Buna ziua,
Am cumparat casa cu Legea 112/1995 ,lege care nu mi-a dat posibilitatea sa cumpar si terenul aflat in folosinta casei,teren pentru care platesc chirie si impozit la primarie (in realitate nici nu folosesc toti metrii patrati de teren care sunt trecuti in contractul de chirie).
Intrebarea mea este, daca la momentul actual a aparut vreo modificare la aceasta lege (eventual in noul Cod Fiscal) in ceea ce priveste terenul,il pot cumpara?
Deasemenea,cum pot solicita reprezentantilor Primariei sa vina la fata locului si sa faca masuratorile si departajarea necesara mai ales ca terenul e in administrarea primariei!!
Mentionez ca suntem mai multe familii in acest imobil, fiecare cu terenul aferent, iar una din familii a obtinut titlu de proprietate pe terenul aferent lor in 2009, iar acum ni se spune ca nu mai e posibi!
Astept cu deosebit interes raspunsurile Dvs.
Multumesc

Da mafioți adevărat mincinoși toți de la primarii