Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... casatorie dintre un cetatean roman si o cetateanca ...
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

casatorie dintre un cetatean roman si o cetateanca moldoveanca

salut,am si eu o problema si am nevoie de un sfat...vreau sa ma casatoresc cu prietenul meu insa e roman...eu moldoveanca....suntem ambii in italia....nu stim ce sa facem sa ne inscriem in romania sau in italia...unde e mai bine....si ce acte ne treb....va rog ajutatima...multumesc anticipat....ana....
Bună ziua am nevoie și eu de un sfat eu sunt moldoveanca și sunt căsătorită cu soțul meu român de 4 ani și avem 2 copii..dar dorim să fac și acte românești..știți cumva cum și după cat timp am dreptul de ele..
Despre ce acte este vorba?