Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... schimbare adresa corespondenta
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

schimbare adresa corespondenta

Buna ziua!

Va rog sa ma ajutati intr-o chestiune relativ simpla, insa indelung dezbatura in asociatia noastra: cine trebuie sa anunte modificarea adresei de corespondenta la furnizorii de servicii: administratorul (care oricum merge sa achite respectivele facturi) sau presedintele?

Pana acum, nu stiu din ce motiv, facturile ajungeau la vechiul administrator, delegat de catre FAPR, insa orim sa schimbam acest lucru, astfel incat toate facturile sa ajunga pe adresa asociatiei, de unde sa fie ridicate de catre administrator.

Multumesc
Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Nu este nevoie de schimbarea contractelor, ci numai de schimbarea adresei de corespondenta.

Inteleg din raspunsurile dv. ca presedintele este cel responsabil de acest lucru, insa administratorul poate fi delegat de catre asociatie sa modifice aceasta adresa, avand asupra sa stampila asociatiei care este la presedinte. Este corect asa?

Multumesc inca o data!
Cred ca se rezolva si numai cu un telefon la fiecare furnizor, atat timp cat asociatia ramane aceeasi, datele aceleasi si se schimba doar adresa de corespondenta.
Iar daca la telefon vi se spune ca ar trebui o adresa oficiala, semnata de presedinte, stampilata..., va conformati, o faceti si cineva din asociatie o duce la furnizor. Poate are timp administratorul, presedintele, orice alt membru al comitetuului, cenzorul...