Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... permis suspendat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

permis suspendat

buna ziua! sunt sofer de autobuz de meserie si am permisul suspendat pentru alcool(0,37mg/l).suspendarea este pe 90 de zile. dupa 9 ore in aceeasi zi m-au prins conducand autobuzul cu permisul suspendat si mi- s-a intocmit dosar penal.in momentul in care am fost oprit cu autobuzul aveam 0,00 mg/l. ce as putea sa fac?
danielabo, utilizator
cazul cel mai fericit ar fi retragerea urmariri penale.dar nu prea cred fiind vorba de transport de persoane in comun
Nu mai rezolvati nimic cu contestarea PV de contraventie,carnetul nu vi se mai restituie avand in vedere ca aveti dosar penal acum.
Daca faceti contestatie trebuie sa dovedediti ca de fapt nu ati fost baut. Cred ca e cam greu. faza cu soacra nu tine.